Co dalej

slashparadise | 16.07.2016, 21:39

Witam!
Gram już troszkę na gitarze i ostatnio nasunela mi się myśl co dalej. Poznałem podstawy improwizacji skalę pentatoniczna, bluesowa i naturalne. Czuję że od pewnego czasu stoję w miejscu i praktycznie się nie rozwijam. Czytałem że następnym krokiem mogą być skale modalne na których temat tylko spojrzałem jednakże bez dużego zrozumienia. I tu nasuwa się pytanie co dalej? Owszem umiem ułożyć jakieś solo, melodie itp ale jednak nie sa one wysokich lotów. Proszę o pomoc w nakierunkowaniu mnie!
Z góry wielkie dzięki
slashparadise

Pilara | 18.07.2016, 01:29

W sąsiednim wątku: nauka-skal-gitarowych-jaka-kolejnosc-od-czego-zaczac-t412-10.html baz0k wyjaśnia co dalej z nauką skal, a raczej co przed nią. Spróbuj się z nim skontaktować, zapowiadał tam że ma jakieś materiały szkoleniowe.
Pilara

WykidajUo | 18.07.2016, 17:23

Żadne wkuwanie skal, zagrywek nie zastąpi ćwiczeń w zespole... wtedy się dobrze trenuje słuch, współpracę oraz na bieżąco ma się opinie innych o swoich zagrywkach. Ok... teoria jest potrzebna ale jak to taki mało znany gitmen o nazwisku Kirk "Hamster" Hammett mówił "To, że znasz kilkanaście miliardów skal, nie oznacza, że masz ich wszystkich użyć w jednej solówce" od siebie dodam, że może bardziej skup się na szkoleniu nowych technik gitarowych tj. chicken picking, sweep picking, stacatto, legato, tapping, pinch harmonics itd.

http://topguitar.pl/porady/porady-muzyc ... itarowych/

...z tymi "sztuczkami" różnie połączonymi nawet stare zagrywki, skale które już znasz zabrzmią inaczej... świeżo. Lepsze to niż kolejny i nudny wykres jak biegać w górę i w dół gryfu. Najlepiej samemu tworzyć skale... szukać odpowiednich dźwięków na gryfie, a nie ciągle zaglądać do ściąg.
Ostatnio edytowano 19.07.2016, 00:37 przez WykidajUo, łącznie edytowano 1 raz
Pytajcie o wszystko nudels'a bo ogrywał na YouTube więc się zna haa.
WykidajUo

slashparadise | 18.07.2016, 21:44

Wiem rozumiem nie zależy mi na tym ażeby znać jak najwięcej skal itp tylko nie wiem właśnie czego dalej się uczyć/ przyswajac. Dzięki za twoją sugestie która mi pomoże na pewno jednak mnie samego na razie nie ciągnie taka ilość technik, myślę że to będzie moim kolejnym krokiem ale dopiero później bo widzę że mam jeszcze braki w skalach itp. abym uczyl się technik. Jeżeli się mylę to mnie śmiało popraw, pozdrawiam
slashparadise

Pilara | 18.07.2016, 22:06

Ale co tu poprawiać skoro nie chcesz słuchać? Odesłałem Cię do sensownej porady w której jeden kolega przekonuje aby olać męczenie skal. Drugi kolega radzi Ci to samo. Dostałeś dwie propozycje czym mógłbyś się zająć zamiast tego. W ramach teorii możesz ogarnąć układ dźwięków na gryfie i zrozumieć co one robią i jak są ułożone w akordach. W ramach praktyki dostałeś przegląd kilku technik które warto mieć w łapie aby móc zacząć robić użytek z tej wiedzy czy też z wykutych na blachę skal. A Ty znowu, że chcesz męczyć skale.
Pilara

slashparadise | 18.07.2016, 23:24

Masz rację, nie do końca zobaczyłem link który mi podrzuciles. Teraz dogłębnie to przeanalizowalem i widzę że to ma sens. Dzięki, zacznę od tego co proponują mi odp w tamtym poście,a później dołożę nowe inne techniki. Dzięki za pomoc! Pozdrawiam
slashparadise

Muzyka: nauka gry, teoria, technika, źródła