Country/ Bluegrass

slashparadise | 21.01.2017, 15:21

Witam
Mam problem, mianowicie chciałbym zagłębić się nieco w te style muzyczne, niestety nie mogę nigdzie znaleźć żadnych materiałów (oprócz paru wyuczonych lickow). Miał ktoś styczność z country? Są jakieś specyficzne stroje np. Open d lub jakieś skale? Macie jakieś porady?
slashparadise

MegaWATT | 22.01.2017, 02:51

Jak to nie możesz znaleźć materiałów? Na youtubie masz tony lekcji na ten temat, a część z nich stanowi wabik mający zachęcić do wykupienia płatnych kursów. Przejrzałeś to? Kto ma za Ciebie orzec co z tego wszystkiego jest dla Ciebie interesujące, pasujące do Twojego poziomu, może także budżetu?
MegaWATT

Moje gitary: Cort CR200
Moje wzmacniacze: Fender Mustang II

slashparadise | 22.01.2017, 12:28

Chodziło mi bardziej o zagadnienia teoretyczne, tak widziałem dużo tych materiałów ale o samej technice, biciu itp. Ale szukam też jakiegoś artykułu poradnika z teorii tych stylów
slashparadise

_gooroo_ | 26.01.2017, 03:41

He he - to tak jak my wszyscy. Wszyscy szukamy cudownego poradnika który pozwoli nauczyć się w jednym miejscu tego, czego trzeba by szukać po setkach kanałów na youtubie ;-) Ja akurat nie grzebałem w tej stylistyce ale szczerze wątpię abyś znalazł coś takiego. Nie sądzisz że np. określenia "poradnik z teorii stylu bluesowego" albo "poradnik z teorii stylu death metalowego" brzmią po prostu kuriozalnie? Nikt takiej teorii nie tworzył, ta muzyka powstawała spontanicznie - a w wypadku country czy bluegrassu to już wybitnie spontanicznie. Nawet jeśli jakiś muzykolog opracowuje to od strony teoretycznej, to możesz być pewien że nie są to opracowania dla gitarzysty chcącego grać taką muzykę.

A Megawat ma sporo racji. Jeżeli na prawdę marzysz o wykonaniu kroku w tę stronę, to warto posprawdzać kanały szkół i nauczycieli oferujących płatne lekcje w tych technikach - i odżałować trochę kasy aby uzyskać pomoc w dokładnie tym temacie, który Cię interesuje.
_gooroo_

slashparadise | 26.01.2017, 09:24

Macie rację choć po części znalazłem to czego chciałem na yt. :) Uczę się także z kolegą więc coraz lepiej mi to wychodzi. Szkoda że nie ma takich "doskonałych poradników" ;( heheh
slashparadise

Muzyka: nauka gry, teoria, technika, źródła