Exploder: Gitara DIY z tworzywa sztucznego

Elektronika, przeróbki, naprawy, renowacje gitar, porady lutnicze.

Vexatus | 8.07.2015, 10:41

Nie jestem pewien, czy wrzucam ten temat do odpowiedniego działu, ale lepszego nie znalazłem. :) Mniej więcej 2 lata temu mój kolega wpadł na pomysł zbudowania gitary elektrycznej wykonanej w całości z tworzywa sztucznego. Zaprojektowanie i wykonanie prototypowego modelu zajęło trochę czasu, ale w maju 2014 roku instrument był już właściwie gotowy... Gitara prezentowała się wtedy niej więcej tak:

Obrazek

Od tego czasu gitara została wykończona, polakierowana i nieco doposażona i obecnie głównie wisi sobie spokojnie na ścianie. :)

Więcej info: http://www.vexatus.net/exploder

Sprzęt należy traktować głównie jako ciekawostkę. Ze względu na użyty materiał i brzmienie gitara nadaje się przede wszystkim do grania ciężarów i czasem z niej korzystam. :)
Czacha dymi, czyli mój skromny blog oraz katalog stron.
Xploder - gitara DIY.
Vexatus

Overdriven | 9.07.2015, 22:13

Koncepcja z tym monolitycznym tworzywem brzmi bardzo ciekawie, a brzmienie samej gitary budzi szacunek - gratulacje dla autora koncepcji. Ale jak rozumieć że nazywacie to "projektem" - są jakieś plany szersze niż tylko wykonanie egzemplarza na własny użytek?
Overdriven

Vexatus | 9.07.2015, 23:51

Witam. Dzięki za zainteresowanie tematem i miłe słowa - człek odpowiedzialny za wykonanie z pewnością się ucieszy. :) Brzmienie na tym filmiku niestety do najbardziej udanych nie należy, a przez jakiś czas nie ma możliwości nakręcenia następnego. Gitara >>> EHX Metal Muff >>> symulacja wzmaka >>> odsłuch i tyle... Następnym razem postaramy się, żeby jednak było słychać coś więcej.

Gitara powstała z pasji i na zasadzie "widzimisię". W dość dalekich planach jest możliwość wykonania i sprzedaż takiego instrumentu na indywidualne zamówienie, ale to raczej dość daleka przyszłość. :) Obaj mamy swoje firmy, ale żadna z nich nie ma nic wspólnego z produkcją gitar i podobnymi rzeczami. Nazywam to "projektem", a powinienem nazywać "wysysacz pieniędzy, nerwów i czasu"...
Czacha dymi, czyli mój skromny blog oraz katalog stron.
Xploder - gitara DIY.
Vexatus

MegaWATT | 10.07.2015, 00:45

Uważajcie żebyście nie znaleźli się na celowniku branży lutniczej - co będzie jak obalicie dogmat o bezwzględnym prymacie drogiego drewna w walce o brzmienie? Co będzie jak podważycie te wszystkie uczone dyskusje o wpływie gatunku, ilości klocków z których sklejono korpus itd. itp...?
MegaWATT

Moje gitary: Cort CR200
Moje wzmacniacze: Fender Mustang II

Dario | 10.07.2015, 16:48

Jak to co będzie? Gibson dopatrzy się zbytniego podobieństwa do Explorera, że o nazwie nie wspomnę... ;-)
Dario

NormanBates | 11.07.2015, 01:14

Próbujcie - z takich prób powstały wynalazki takie jak gitary Danelectro (wykonane z tzw. "masonitu").
NormanBates

Kącik Majsterkowicza