FBV Express mkII

Oprogramowanie, home recording, komputer w roli wzmacniacza itp...

Astacus | 15.02.2015, 13:20

Witam. Ostatnio do mojego Spidera IV 75W, dokupiłem FBV Express mkII. Mam pytanie czy ktokolwiek miał do czynienia z tym sprzętem? Chodzi mi o wersję elektroniczną. Zarejestrowałem owy produkt na stronie line6 i pobrałem fbv control. Widzę, że ten program daje duże możliwości, ale wszystko co dotyczy Line6 to ANGIELSKI i skrótowce typu MIDI CC. Co to jest?:). Jeśli jest osoba która to ma już za sobą, albo choć trochę to ogarnia prosiłbym o kontakt..
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :)
Astacus

NormanBates | 15.02.2015, 14:06

MIDi CC to tzw. "kotrolery ciągłe" (MIDI Continuous Controllers). To po prostu język w którym urządzenia przekazują sobie informację na temat parametrów dźwięku obsługiwanych przez standard MIDI. Wymyślono to na użytek keybordów, ale teraz stosowane jest także właśnie w urządzeniach zarządzających dźwiękiem gitary. Korzystając z MIDI CC można przełączać kanałay, presety, nawet grzebać w presetach itd. Tutaj masz bardzo klarownie wyjaśnione (wprawdzie przez innego producenta) jak to działa w wypadku zarządzania brzmieniem wzmacniacza i efektów: http://www.hughes-and-kettner.pl/porady ... atwi-zycie
NormanBates

Astacus | 15.02.2015, 15:02

Yhym. Dzięki za link, ale bardzo mi zależy też na tym, aby ktoś potrafił objaśnić działanie tego programu. Np. jak "przenieść" moje ustawienia z komputera na efekt aby one aktualnie się na nim znajdowały, bo mogę tam przypisać, z tego co widzę jakieś funkcje dla poszczególnych przycisków, czy pomóc w samym ogarnięciu tej hmm aplikacji ?:D itp. :-)
Astacus

NormanBates | 15.02.2015, 15:27

Niestety nie pomogę Ci bo sam nie korzystam z tego sprzętu. Rzecz sprowadza się jak widać do braku instrukcji w języku polskim. Wiadomo że w wypadku sprzętu muzycznego, który nie jest towarem dla masowego odbiorcy, firmy najczęściej olewają obowiązek dostarczenia instrukcji. Niemniej jednak jest to niezgodne z prawem i z tego co wiem - upoważnia do reklamacji. Skontaktuj się ze sprzedawcą, zażądaj instrukcji, a jeśli (co pewne - bo takiej po prostu nie ma) odmówi jej dostarczenia domagaj się innego sposobu poinstruowania jak produkt ma działać. Może skontaktują Cię z importerem i ten zaproponuje jakieś rozwiązanie - np. jakąś pomoc online itp.
NormanBates

miszczu | 15.02.2015, 19:58

Nie wiem czy bym do razu nie uderzył do dystrybutora (Lauda Audio - http://www.lauda-audio.pl) bo i tak najpewniej sprzedawca do nich odeśle. Niech zaproponują jak z tego wybrnąć - zapłaciłeś za produkt, przepisy gwarantują Ci instrukcję po polsku więc masz pełne prawo spodziewać się że ją dostaniesz - a tu się okazuje że z produktu nie możesz skorzystać bo takowej brak...
miszczu

Astacus | 16.02.2015, 18:33

Wysłałem maila do dystrybutora mam nadzieję, że coś zdziałają w miarę prędki sposób :D
Astacus

gagadek | 4.03.2015, 20:44

I co - pomogli jakoś?
gagadek

Komputer + gitara