Fender cd 140

Krępujesz się zadać "głupie pytanie"? Obawiasz się, że zostaniesz wyśmiany lub potraktowany jak lamer? Nic z tych rzeczy! To forum jest dla Ciebie. Pytaj bez obaw - tymi, którzy spróbują się śmiać, zajmie się admin ;-)

spyder87 | 6.03.2017, 20:31

Witam Gitarzystów!!!

Zabrałem się jakiś czas temu za naukę gry, niestety moje stare wiosełko ma ok 15lat, krzywy gryf i do tego nie stroi...

Chciałbym kupić sobie coś nowego do stylu fingerstyle i zwykłego bicia w rodzinnym gronie.
Podoba mi się tytułowy Fender cd140, gdyż układ strun ma dość niski co ułatwia mi łapanie chwytów barowych
Jak czytam na forach to jednak ludzie nie do końca polecają ten sprzęt.
Co WY możecie mi na ten temat doradzić?? Jestem z okolic Katowic.

Dziękuję pięknie za pomoc.
spyder87

Libi | 9.03.2017, 03:51

Nie zastanawia Cię że jakoś nikt nie zachwala akustyków tej marki? Fender nie specjalizuje się w takich gitarach, nie próbuje nawet ogarnąć w ich wypadku "swojego" segmentu rynkowego, który leży znacznie wyżej w wypadku ich podstawowej produkcji - czyli gitar elektrycznych. Ale widać, że nie zadowala ich pozycja w tym głównym segmencie, więc starają się wydoić frajerów także z segmentów przyległych.

W wypadku gitar elektrycznych jest to "budżetowa" seria Squier, której nie poleci nawet żaden sensowny sprzedawca oferujący te gitary - a w wypadku akustyków są to właśnie takie "dostępne cenowo okazje dla każdego" - ze znaczkiem Fender na główce... Pomyśl dlaczego oni sprzedają gitary elektryczne za kilka lub kilkanaście tysięcy, a akustyki za kilka stówek? Proste - w zakresie gitar akustycznych nie mają nic do powiedzenia i żadnych szans na konkurowanie z firmami, które się w akustykach specjalizują. Dlatego schodzą z ofertą na teren, gdzie każdy może konkurować, a porównywanie jakości jest dość umowne.
Libi

spyder87 | 9.03.2017, 11:57

HI Libi!

Dziękuje za Twoje zdanie. W takim razie, jaki sprzęt byś wybrał w przedziale do 1500pln?
Chciałbym też móc swoje postępy rejestrować na YT, dlatego myślałem, że Eakustyk się nada ale widziałem wpisy na forum, iż w tym przedziale cenowym to mogę zapomnieć o gitarze do finegrstyle + pukanie.

Liczę na cenne rady.

Dziękuje i pozdrawiam
spyder87

setka | 10.03.2017, 00:51

Witam, zerknij proszę na mój profil. Znajdziesz tam elektroakustyka w tym przedziale cenowym. Uprzedzam tylko ,że mahoń daje ciemne brzmienie i nie doświadczysz charakterystycznych "dzwonków" w tej gitarze. Gitara w tym zakresie cenowym niewątpliwie będzie wymagała regulacji i sprawdzenia przez lutnika (ja zmieściłem się w kwocie 50 zł). Sprawdź ofertę z tym modelem, są również z litym świerkiem, więc będzie nieco jaśniej w melodii. Pozdrawiam serdecznie.
setka

Moje gitary: Framus FD-14MCE Natural Satin Legacy Series

Forum Początkujących Gitarzystów