[Orbis Exterior] klimatyczny Folkowy projekt

Pokaz co potrafisz! Pochwal się próbkami swojej twórczości!

HerrJakub | 1.06.2018, 21:36

Witam
od jakiegoś czasu pracuję nad domowym projektem, który nazwałem Orbis Exterior. Jest to muzyka w klimatach około folk-metalowych. Gram instrumentalnie, perkę układam na komputerze, czasami wspomagam się syntezatorami czy samplerami. Używam Garageband (ma swoje wady i zalety, uważam, że na tym etapie jest całkiem w porządku) i kilku darmowych wtyczek.

https://www.youtube.com/watch?v=ZxnFME1rIOg
Orbis Exterior - Święte gaje - z tego kawałka jestem chyba najbardziej zadowolony ;) Mam nadzieję, że są tu fani folku albo klimatycznej muzyki ;) Co sądzicie?

Chcę iść w bardziej folkowe klimaty i kontynuawać podobny styl, poszukuję nowych brzmień. Możecie polecić jakieś przyzwoicie brzmiące wtyczki VST z instrumentami etnicznymi, bębnami itp?

Pozdrawiam,
HerrJakub
(Orbis Exterior)
HerrJakub

HerrJakub | 8.06.2018, 21:52

Przedstawię kolejny, a właściwie pierwszy utwór pełniący w rolę intra. Właściwie powinienem dodać go na samym początku. Dalej ciągniemy łagodne klimaty w folkowym stylu, może z nieco średniowieczną nutą.
Orbis Exterior - „Orbis Interior”
https://www.youtube.com/watch?v=PwOvQY6_7EM
Wasze zdanie jest dla mnie ważne. Biorę pod uwagę rady innych, staram się ulepszać to co robię.
HerrJakub

HerrJakub | 16.06.2018, 13:31

Orbis Exterior - W starej wierzbie diabeł mieszka :) utwór instrumentalny
https://www.youtube.com/watch?v=13rnZa2_q3k
HerrJakub

Libi | 17.06.2018, 01:29

Sucha się bardzo dobrze i już miałem pochwalić po 2 pierwszych utworach, że niezaprzeczalnym walorem jest to, że nie są metalowe - a tu masz ci babo placek - trzeci jest! Po co? Nie sądzisz że w porównaniu z dwoma pierwszymi jest nudny i infantylny, a polega głównie na jaraniu się brzmieniem?
Libi

HerrJakub | 22.06.2018, 17:15

Dzięki za odpowiedź ;) To miło, że podobały się utwory :)
Nie wiem jak mam rozumieć "walorem jest to, że nie są metalowe" - nie lubisz metalu, czy kiepsko wyszedł ten utwór ;) Mam i folkowe utwory i metalowe. Warto poznać opinię na temat każdych. Może można by było pewne rzeczy zrobić lepiej, z drugiej strony nie muszę być od razu wirtuozem. Są to utwory które kiedyś wymyśliłem i postanowiłem je skończyć takimi jakie są. Tu na przykład eksperymenty z „czerwonym jabłuszkiem”: :)
https://www.youtube.com/watch?v=uUhl9Sp0qh4
Dodaję powoli te które mam, a mam ich jeszcze kilka, a za jakiś czas chcę popracować nad kolejnymi, będą może bardziej w stronę folku niż metalu.
HerrJakub

Libi | 23.06.2018, 00:10

Hej! Chodziło mi o to, że jak popatrzysz na to czego ludzie słuchają, to metal jest w sumie bardzo niszowy. Ale jak popatrzeć co chcą grać ludzie sięgający po gitarę - to metal jest absolutnym must-be! Przy czym często obserwuję właśnie ten efekt, że jest to grane właśnie dlatego, że "wypada", że "wszyscy to grają" - a niekoniecznie dlatego że ktoś tak czuje i tego właśnie potrzebuje. Ja akurat metalu specjalnie nie słucham więc może dlatego tak na to patrzę - ale jestem przekonany że wielu adeptów gitary też wcale metalu nie słucha, a mimo tego usiłują go grać...

Nie mówię że tak jest w Twoim wypadku, ale bardziej "wyczute" wydają mi się te kawałki z przewagą folka - one się tłumaczą, są wypowiedzią autentyczną, przekonującą. Tam gdzie wchodzi metal mam wrażenie, że wchodzi tylko po to by zabarwić utwór brzmieniem metalowym. Czy w tym jabłuszku wyszło to na dobre? Nie wiem - kawałek zaczyna się frapująco, wchodzą kolejne instrumenty przygotowując jakby scenerię na coś ekstra co ma na koniec wyniknąć. A na koniec wynika tyle, że melodia odegrana jest w metalowej stylistyce - tymczasem spodziewałem się jakiegoś jaja. Jak metal - to na prawdę jakaś ostra jazda z użyciem jabłuszka jako pretekstu do jakichś ciekawych riffów. A tu mamy po prostu zabawę brzmieniem.

Sorki - piszę wprost co mi przychodzi do głowy jak słucham. Może się mylę, a może spojrzysz na to "moim okiem" i ocenisz to z dystansu dzięki temu. Masz fajny potencjał, bardzo przyzwoite warunki techniczne. Tylko ten metal... ;-)
Libi

Nasza twórczość