Komety w hołdzie Amy Winehouse

Aktualności, wiadomości z rynku, koncerty, warsztaty, ciekawostki, notki PR

gitredakcja | 13.05.2019, 16:57

PR Bezpłatny prasowy materiał PR Cantaramusic.pl. Redakcja nie odpowiada za jego treść.
Dziś odbyła się premiera drugiego singla zapowiadającego nowy album warszawskiej grupy Komety.

Komety kończą pracę nad długo oczekiwaną płytą "Alfa Centauri". Dziś odbyła się premiera piosenki "Na Sprzedaż", o której autor, a zarazem lider zespołu - Lesław, mówi tak:

"Punktem wyjścia była postać Amy Winehouse, ale w sumie piosenka ma charakter bardziej autobiograficzny niż biograficzny".

"Na Sprzedaż":


Komety to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii, jednego z najlepszych rock'n'rollowych składów w dziejach stolicy. Zespół został uformowany przez lidera Partii, Lesława, (gitara, wokal, teksty) w roku 2002. Od tego czasu nagrał sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się już debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly. Nieoficjalnym hymnem nurtu stał się utwór „Król Fliperów”, opowiadający o czempionie gry na automatach. O bohaterach miasta, nocnych wagabundach i ich złych miłościach oraz o swojej samotności Lesław śpiewał jeszcze wielokrotnie. Najczęściej w przebojowy sposób. Na „Via Ardiente”, uznawanej przez wielu fanów za najsmutniejszą płytę Komet, znalazły się takie evergreeny jak „Bezsenne noce” i „To samo miejsce”. Ceniona „Akcja V1” przyniosła piosenkę „Spotkajmy się pod koniec sierpnia”, bodaj najpiękniejszy polski utwór inspirowany twórczością The Smiths. W końcu wydana w 2011 roku płyta „Luminal” zmieściła antykorporacyjną „Karolinę” i przejmującą, utrzymaną w klimatach Motown, balladę „Mogłem być tobą”. W 2014 roku zespół wydał album "Paso Fino", który wydaje się być najbardziej dojrzałym, przemyślanym a jednocześnie melodyjnym (żeby nie powiedzieć przebojowym) krążkiem w historii zespołu. Warszawskie trio wspomaga na nim wielu zaproszonych do nagrań muzyków sesyjnych. Na płycie słyszymy więc między innymi i sekcję dętą i kwartet smyczkowy.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała grupie fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu „The Story of Komety” zawierającego największe przeboje zespołu.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najważniejszych autorów swojego pokolenia.

Komety w hołdzie Amy Winehouse: komety_2019_fot-_aleksandra_burska.jpg
fot. Aleksandra Burska


Skład:
Lesław – głos, gitara
Riczmond – bass, głos
Dżony – bębny

Dyskografia:
2003 – Komety
2005 – Via Ardiente
2006 – Komety 2004-2006
2007 – Akcja V1
2008 – The Story of Komety
2009 – Złoto Azteków
2011 – Luminal
2014 – Paso Fino
2016 – Bal nadziei
Avatar użytkownika
gitredakcja
 
Posty: 533
Dołączył(a): 30.10.2013, 10:59
Reprezentowana firma lub instytucja: gitgitara.pl

NEWSY gitarowe i muzyczne