Koncert! jak to ugryźć

Krępujesz się zadać "głupie pytanie"? Obawiasz się, że zostaniesz wyśmiany lub potraktowany jak lamer? Nic z tych rzeczy! To forum jest dla Ciebie. Pytaj bez obaw - tymi, którzy spróbują się śmiać, zajmie się admin ;-)

slashparadise | 14.04.2017, 23:55

Witajcie
Działam w zespole już od jakiegoś czasu, mamy troszkę swojego materiału i parę dobrych coverow i chcielibyśmy zrobić krok naprzód - zacząć grać jakieś koncerty /eventy. Mam pytanie od czego zacząć? Gdzie się udać, komu zaproponować występ/ czy macie jakieś miejscówki gdzie graliscie pierwsze koncerty?
Jak coś to Kraków i okolice
Z góry dzięki!
slashparadise

WykidajUo | 20.04.2017, 12:32

Ech... sam się dziwię, że odpowiadam na takie pytania. Jeśli uważacie, że jesteście na tyle poprawni w graniu iż możecie się pokazywać ze swoją muzą publicznie(gracie równo oraz brzmicie znośnie) to idziecie ze swoją twórczością WSZĘDZIE gdzie tylko będą chcieli was słuchać. Na początek bary, puby jakieś ligi rocka, przeglądy zespołów itd. potem dobrze jest nagrać jakąś demówkę która musi dobrze brzmieć. Można wynająć studio lecz to chyba droga sprawa. Możecie sami to zrobić lecz trza będzie zainwestować w dobre mikrofony. Koszt spory bo jeden nie wystarczy, a jeden mikrofon firmy shure kosztuje z ponad 200 zeta. Nawet używany. Potem trzeba to zarejestrować(na kompie przeważnie) i zmiksować odpowiednio aby żaden instrument nie zagłuszał innego. I tak czy srak trza będzie kasę wydać. Tyle na początek.

Co do Kraka to sam pamiętam jak przyjeżdżałem na koncerty do klubu "studio" zacnie przemyślane miejsce. Dobra akustyka oraz przednio rozplanowane miejsca dla publiki tzn. można szaleć pod sceną lub siąść z browarem na balkonie i wszystko oglądać z góry.
Pytajcie o wszystko nudels'a bo ogrywał na YouTube więc się zna haa.
WykidajUo

Libi | 26.04.2017, 23:45

Próbuj ogarnąć kluby i knajpy wokół Krakowa - Miechów itp. Tam łaskawszym okiem patrzą na początkujących.
Libi

Forum Początkujących Gitarzystów