Laney Prism P65

Tu możesz dać upust swoim uczuciom wobec swojej (i nie tylko swojej) gitary lub sprzetu - także tego wypożyczonego specjalnie do testów!. Możesz tu także zamieścić anons testu lub recenzji, które zamieściłeś na swojej stronie, blogu czy profilu.

Maciekityle | 26.07.2014, 18:32

Laney Prism P65: image.php.png
Dane techniczne:

Laney Prism - P65
- Moc: 65W RMS
- Głośnik: Celestion Seventy 80
- Wielkość głośnika: 12”
- Impedancja: minimum 8 Ohm
- Ustawienie trybu HERO
- Ustawienie trybu LIVE
- 4 kanały użytkownika
- Funkcja TUNER
- Pozycja “recall” – diody przy pokrętłach
- 11 efektów – konfiguracji wzmacniaczy
- 11 trybów Hero
- Jakość studyjna Multi FX
- Ustawienia BOOST
- Wyjście: słuchawki / record
- Wejście: AUX (jack)
- Equalizer: Bass, Middle i Treble
- Opcja 1: przełącznik nożny FS1 (Boost)
- Opcja 2: przełącznik nożny FS2 (Channel Scroll / Select)
- Pobór mocy: 100W
- Wymiary: 436 x 492 x 286 mm
- Waga: 15,5 kg

Jak to działa/brzmi?

Wg. mnie warto się nim zainteresować. Cena? Śmieszna. Jakieś 400 zł. za używkę.

http://www.img.pl/53d3f0f791f12/

Głośnik? Hehe standardowy Cele 80. Mogliby wreszcie dać sobie z nim spokój i coś innego ładować do środka. Mamy do dyspozycji 65W(moc nie w kij dmuchał)starczy na próbę jak i mały koncert. Sporo efektów do zabawy. Trzeba oczywiście swoje ustawienia pokręcić ponieważ fabryczne są niezbyt zadowalające. Sporo efektów modulacyjnych. Jedne udane drugie delkatnie mówiąc niezbyt udane hehe... ale te najważniejsze czyli delay i reverb zadowalające. Podobnie z przesterami. Octane w ogóle mi nie podszedł. Natomiast Lead i Wreck bardzo zacnie brzmią. Wejście na footswitch umieścili w dziwnym miejscu. Mianowicie z tyłu hehe pierwszy raz się z takim czymś spotykam. No ale to raczej błahy problem. Zacny produkt. Mym zdaniem lepszy od 15/30W pierdziaw bardziej znanych firm a podobnie się ceniących. Jest też dobrą alternatywą względem wciąż drogiego Peavey Bandit(używany ok. 600zł) jak i Line 6 Spider 75(używany ok.700zł.) nagrałem parę mych krzywych rzępoleń na nim. Te szumy to z auchano-cebulowatego mikrofonu a nie z wzmaka :)

Link:

http://w539.wrzuta.pl/audio/1uyuYL6JZoG ... p65_-_test
Maciekityle

admin | 26.07.2014, 23:53

Dla porządku: nie ma takiego obowiązku ale jest możliwość, aby MP-trójki:
1) załączać bezpośrednio do postu i ładować na nasz serwer jako załącznik
2) osadzać w poście wskazując położenie na zewnętrznym serwerze (guzik "mp3" na liście tagów bbcode)
Administrator Forum
admin
Administrator Forum

Reprezentowana firma lub instytucja: GitGitara.pl

Tremolius | 27.07.2014, 00:18

Przesterki fajne. A co to za tryby HERO i LIVE??
Tremolius

Maciekityle | 27.07.2014, 00:22

...z instrukcji

In LIVE mode the lights will show the pointer positions of all the controls.
In HERO and CHANNELl mode the lights will show the positions used to create the sound within the HERO and CHANNEL
modes.This makes it easier to see how the sounds were made and any editing you may wish to do.

In LIVE, HERO or CHANNEL mode you can make use of the store function.
In HERO mode if you edit the sounds you can not overwrite the HERO setting. However you can store your edited version to
one of the four channels.
Simply make the changes you want to any of the amplifier controls or Effects to get your desired sound.Then simply press and
hold the desired channel button until the store light flashes.
Now whenever you select the channel again it will have your new sound ready to use. (Even after power down).
You then have other options if you go to the channel again and decide the sound you chose is not quite right just make the
adjustments and then press and hold the channel button again to overwrite to the new sound.
If you don't want to overwrite this channel and you want the new sound in another channel simply press and hold the new
channel button to store. (The original will remain in the first channel)
Maciekityle

Tremolius | 27.07.2014, 00:31

OK, czyli to dotyczy wyłącznie manewrów z obsługą sprzętu, a nie jakichś ekstra-trybów brzmienia jak rozumiem...
Tremolius

Maciekityle | 27.07.2014, 00:38

Taki bajerek... mym zdaniem zbędny. Zapomniałem dodać, że mimo tego, że wzmak włączymy on'em(światełka fajnie migają wtedy hehe) to i tak dopiero się uruchomi kiedy podepniemy kabel od gity... to jest fajny bajerek.
Maciekityle

LuuGit | 27.07.2014, 00:55

Ja bym za szybko nie skazywał tych słabiej brzmiących u Ciebie efektów na banicję, bo sam się przekonałem w moim Mustangu, że np. wiele z fabrycznych presetów jest dedykowanych ewidentnie pod konkretny typ gitary. Jak spróbujesz podpiąć się z czymś wyposażonym w humbuckery i dającym tłustsze brzmienia, to będziesz zachodził w głowę o co gościom chodziło, bo wyłazi jakiś nudny muł. A jak podepniesz coś leżejszego z singlami, to od razu rozpoznasz znajome z historii muzyki brzmienia i celowość danego bajeru okaże się jasna. Mało tego - są takie kombinacje ustawień i efektów, które okazują się prawie niewrażliwe na zmianę przystawki z przymostkowej na przygryfową, a są takie, gdzie różnice są miażdżące. Więc moim zdaniem na prawdę bardzo wiele zależy od tego co się do wzmacniacza podepnie.

Z tego co widzę po postach na forum to jesteś raczej sceptykiem jeśli chodzi o single, a tymczasem część zabawek w Twoim wzmacniaczu została pewnie pomyślana pod ich kątem.
LuuGit

Moje gitary: Hagstrom Swede, Jolana Iris, Defil Aster, Mensinger Preacher, Harley Benton ST-62, Harley Benton TE-60
Moje wzmacniacze: Bash Studio Head 20
Pozostały sprzęt: Hesu 2x12, DOD Classic Tube FX53

Maciekityle | 27.07.2014, 01:04

Może masz racje... gdybym miał jakiegoś strata to by fajna szklana może i wyszła... ale skupiłem się głównie na szatanowych funkcjach. Wzmak oczywiście jak najbardziej uniwersalny a przede wszystkim nie doceniony.
Maciekityle

WykidajUo | 18.01.2018, 00:22

Widzę, że forum już całkowicie zdechło XD ale jeszcze może ktoś ten test Laney'a przeczytać i kupić ten złom. Nie mam dostępu do starego konta Maciekityle, a więc piszę z nowego. Krótko. Omijać ten złom Laney Prism. Kiedyś WYDAWAŁO się mi, że ma nawet znośne brzmienie... teraz wiem, że to pigmeja warte brzmienie. Laney Hardcore/Prism omijać!!! Nie wiem jak z Laney LX jest bo osobiście na nim nie grałem ale budowę ma podobną jak i cenę, a więc pewnie i nie różni się za bardzo od pozostałych... w tej cenie to tylko piłej bandzior/studio pro.
Pytajcie o wszystko nudels'a bo ogrywał na YouTube więc się zna haa.
WykidajUo

Libi | 17.02.2018, 03:23

Cześć Maciek! Chyba faktycznie z tego forum już niewiele będzie - ale fajnie żeś się zebrał mimo wszystko i dał znać swoich doświadczeniach. Ludzie niespecjalnie tu chcą pisać, ale z tego co widzę Twoją recenzję przeczytano prawie 800 razy, więc jest to pewna odpowiedzialność za słowo :-) Dobrze że ją czujesz - to dziś nie jest w cenie niestety...
Libi

Testy, recenzje, prezentacje własnego sprzętu