Lekcje gitarowe - streamy na Youtubie NA ŻYWO ! :)

baz0k | 6.09.2016, 12:43

Zapraszam do śledzenia kanału, gdyż teraz poszedłem o krok do przodu w Waszym kierunku i postanowiłem zamiast kręconych lekcji, których jest masa na YouTubie robić je na żywo na zagadnienia, które Was bezpośrednio interesują! W trakcie lajwów, będzie mogli zadawać pytania, podsyłać kawałki, podkłady, które sprawiają Wam trudność i wspólnie spróbujemy je rozgryźć :)
Wycinek:

Cały Stream:
baz0k

Reprezentowana firma lub instytucja: Bartosz 'Baz0k' Zelek
Moje gitary: Ibanez rg550ex custom
Ibanez r334 custom
Moje wzmacniacze: Cornford rh30
Pozostały sprzęt: Dużo tego przez łapy przechodzi ;-)

gagadek | 6.09.2016, 14:04

He he, masz już trochę tych palylist na kanale...
gagadek

Overdriven | 7.09.2016, 03:23

Baz, kibicuję Ci z całego serca, bo widzę, że wkładasz serce właśnie w to co robisz. Zazdroszczę Ci kopa i napędu - tacy ludzie jak Ty popychają Bryłę Świata do przodu i chwała im za to. Ale w tym co pisze kolega gagadek odczytuję lekką ironię i cóż - trochę racji ma.

Na tyle materiału, który naprodukowałeś, to jego dostępność/używalność dla ludzi wchodzących na Twój kanał jest dość mocno ograniczona, bo możesz go zaprezentować tylko tak, jak pozwala Ci YouTube/Google. Czyli mnożąc "jednowymiarowo" playlisty bez możliwości hierarchizowania 2-go i kolejnych stopni zagnieżdżeń. W efekcie trudno się połapać od czego zacząć, co wybrać - a to najlepsza okazja aby stracić odbiorcę. Im tego będzie więcej, tym - paradoksalnie - gorzej!

Moim skromnym zdaniem osią Twojej działalności powinien być Twój własny serwis www, a nie jakieś profile na społecznościówkach. Zapraszałbyś wówczas ludzi pod jeden adres, a społecznościówki, serwisy streamingowe itp. narzędzia - traktowałbyś jak narzędzia właśnie. Tylko tym one są - dodatkowymi narzędziami, choć dla młodego pokolenia może się to wydawać niezrozumiałe...
Overdriven

baz0k | 7.09.2016, 08:48

To jest świetny pomysł, mam już domenę i stronę, ale brakuje mi czasu, żeby to ogarnąć. Dzięki za podrzucenie patentu i miłe słowa! :)

Co do rozrzucenia playlist i skakania jak małpa po drzewach - zgadzam się, testuje nowe rzeczy, rozwiązania i sprawdzam co daje mi i ludziom najwięcej frajdy. Myślałem, że odnajdę się w robieniu lekcji, ale o ile mogę gadać o gitarze godzinami i pokazywać dziesiątki i setki ćwiczeń o tyle nie znoszę ogarniać wszystkiego samemu (światło, nagrania, montaż itd).
Dlatego właśnie trochę sobie odpuszcze materiały prerecorded, których znajdziecie multum na polskich i zagranicznych kanałach, a pójdę w rozmowę z Wami i wyjaśnianie tematów na gorąco. Z tego potem mogę wycinać poszczególne zagadnienia, jeśli stwierdzę, że wyczerpałem temat.
baz0k

Ibanez r334 custom

baz0k | 7.09.2016, 10:49

DLACZEGO NIE POTRAFISZ GRAĆ SZYBKO NA GITARZE?
Dzisiaj o 21:00 na moim kanale opowiem Wam o szybkim graniu! :) Jak ćwiczyć, na co zwracać uwagę i jak robić postępy i łamać blokady :)
Przygotujcie pytania, sugestie i problemy z jakimi się zmagacie!
Znajdziecie mnie na żywo na platformach:
https://www.youtube.com/user/baz0k
https://www.hitbox.tv/baz0k
https://www.twitch.tv/baz0k
baz0k

Ibanez r334 custom

baz0k | 8.09.2016, 20:25

Lajw za nami! Jestem pod wrażeniem ilu z Was się pojawiło (w szczycie 90-100 osób ONLINE)!
Wycinek - jak NIE GRAĆ szybko:

Cały zapis:

Zapraszam na kolejne audycje! :)
baz0k

Ibanez r334 custom

pepe | 9.09.2016, 13:32

Kurde, wszystko robię źle, macham paluchami zamiast je trzymać "ekonomicznie" na podstrunnicy - ale same mi się odginają do góry! Co z tym zrobić??
pepe

baz0k | 9.09.2016, 19:21

pepe napisał(a):Kurde, wszystko robię źle, macham paluchami zamiast je trzymać "ekonomicznie" na podstrunnicy - ale same mi się odginają do góry! Co z tym zrobić??

Odpowiedź jest prostsza niż Ci sie wydaje. Zwolnij do takiego momentu,w którym dokładnie kontrolujesz to co robisz i dopiero jak będzie to dla Ciebie naturalne przyspieszaj. Ruchy ręki muszą być kontrolowane w trakcie ćwiczeń.
baz0k

Ibanez r334 custom

pepe | 10.09.2016, 00:52

E tam prostsza - jak Ty pokazujesz te ćwiczenia na hammer-on i pull-off to mały palec leży Ci niemal na podstrunnicy jak go nie używasz. A ja choćbym stawał na głowie i ćwiczył nie wiem jak wolno i tak zawsze mam odgięcie i palec sterczy w górę - zwłaszcza jak dociskam 1. i 2. palcem to mały automatycznie fika w górę... Ile masz tam pod małym palcem szpary jak go nie używasz? Jak Ci się udaje kontrolować taki mały dystans?
pepe

baz0k | 11.09.2016, 21:30

No dokładnie tak jak Ci mówiłem! Zanim doszedłem do takiej biegłości ćwiczyłem bardzo wolno kontrolując ruch małego palca. Potem to wejdzie w nawyk i będzie dla Ciebie naturalne.
baz0k

Ibanez r334 custom
Następna strona

Muzyka: nauka gry, teoria, technika, źródła