Lutnik z Jawora o swojej pracy i gitarkach

Forum ogólnogitarowe on i off topic - jeśli nie znalazłeś lepszego miejsca na swój wątek.

Tremolius | 27.07.2014, 00:43

Wczoraj przypadkowo trafiłem na ten filmik i powiem Wam że siedziałem jak zamurowany i nie mogłem się od niego oderwać. Może pomógł w tym wypity trzeci browar, ale słuchałem gościa z wielką przyjemnością, nawet pomimo tego że reportaż przeznaczony był dla lokalnej TV i ludzi nieobeznanych z tematem, więc gość musiał tłumaczyć oczywiste oczywistości. Gitarki... cóż, nie wiem ile kosztują, ale pewnie nie dla nas, ale zwróćcie np. uwagę na patenty z wykorzystaniem części (gryfy) ze starych niemieckich gitar. Okazuje się, że nawet badziewne, ale stare gitary są wartościowym materiałem ze względu na wysezonowanie drewna - można z nich zrobić świetnie brzmiący, nowy instrument. Polecam do piwka i nie tylko:

Tremolius

LuuGit | 31.07.2014, 22:36

Przyznam że po tym filmiku zmieniłem zdanie na temat desek jesionowych, które wydawały mi się dotychczas strasznie ordynarne - a teraz widzę że są bardzo smakowite, podobnie jak kilka innych egzemplarzy u tego pana :-)
LuuGit

Moje gitary: Hagstrom Swede, Jolana Iris, Defil Aster, Mensinger Preacher, Harley Benton ST-62, Harley Benton TE-60
Moje wzmacniacze: Bash Studio Head 20
Pozostały sprzęt: Hesu 2x12, DOD Classic Tube FX53

KaczuszkaOla | 24.03.2015, 17:22

Mój brat się tym interesuje i myślał aby został lutnikiem, jednak tak nie umiał się ogarnąć i nie miał pojęcia do jakiej szkoły iść, więc stwierdził że zostanie kierowcą TIR-a.
Ale gitarę zabiera w każdą trasę. Ma świetny słuch i prawdziwy talent, jednak nie mam pojęcia jak mam go przekonać żeby zajął się tym na dobre.
Cała rodzina jest gitarowa, wszyscy grają, ale jego zamiłowanie jest szczególne.
KaczuszkaOla

Zawracanie gitary