Nowa seria gitar akustycznych Framus Legacy

Aktualności, wiadomości z rynku, koncerty, warsztaty, ciekawostki, notki PR

warwickframus | 19.02.2015, 10:43

@gagadek,
Pierwsze sztuki ruszyły już do Polski.
Najlepiej rozejrzeć się po ofertach zaufanych sklepów.
W tym tygodniu dostawa poszła np. do sklepu Czak Music.
Oczywiście nasi dostawcy są gotowi, a zapas towaru spory, także na bieżąco można zamawiać ;)

Obrazek
warwickframus

Reprezentowana firma lub instytucja: WarwickFramus

warwickframus | 4.03.2015, 17:00

Sprawdźcie ofertę na Framus Legacy w Music Sklepie z Kutna.
Zakupiono już pierwsze sztuki, a opinie o brzmieniu i jakości elektroniki są dokładnie takie jak podejrzewaliśmy.
Czyli bardzo pochlebne :)
Obrazek
warwickframus

setka | 30.04.2015, 22:09

warwickframus napisał(a):Sprawdźcie ofertę na Framus Legacy w Music Sklepie z Kutna.
Zakupiono już pierwsze sztuki, a opinie o brzmieniu i jakości elektroniki są dokładnie takie jak podejrzewaliśmy.
Czyli bardzo pochlebne :)
Obrazek

Witam. Zakupiłem gitarkę Framus FD-14MCE Natural Satin Legacy Series właśnie w Kutnie, jako pierwszy. Mam kilka pytań:
założyłem struny 11-52, akcja się nieco obniżyła, ale na niektórych progach nieraz struny zabrzeczą. Wrócić do oryginalnych czy kręcić śrubą (trochę się boję)?
Czym konserwować pudło, bo jest NS , a wszystko na rynku jest do lakierowanych?
Podstrunnicę i mostek przesmarowałem Dunlopem 65, ściemniały nieco ,ale jest OK. Mam nadzieje ,że dobrze zrobiłem.
Struna G przeskakiwała na siodełku , przez co dosyć szybko się zerwała przy kluczu. Wyleczyłem , dając trochę grafitu z miękkiego ołówka.
Gryf - satynowany nieco sie wypolerował przy główce (szkoda).
Brzmienie piekne, ale na fabrycznych Cleartonach, załozone D'adario 11-52 po kilku dniach już nie brzmią tak soczyście.
Z czego wykonane są progi?
setka

Moje gitary: Framus FD-14MCE Natural Satin Legacy Series

warwickframus | 4.05.2015, 10:33

Witam.
Miło słyszeć, że brzmienie się podoba:)
Progi są wykonane z materiału Silver Nickel
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowe_srebro http://en.wikipedia.org/wiki/Nickel_silver
Wykończenie jest satynowe, ale wciąż lakierowane więc Dunlop 65 Guitar Polish będzie odpowiedni do konserwacji korpusu. Czy używa Pan właśnie tego środka?
Z kolei olejek cytrynowy będzie odpowiedni do konserwacji mostka i podstrunnicy, a częstotliwość jego użytkowania (raz na dwa tygodnie/dwa miesiące/dwa kwartały) zależy od tego jak często Pan gra, w jakich warunkach "atmosferycznych" gitara jest przechowywana, i czy podczas gry zdarza się nadmierna potliwość rąk.
Fabrycznie gitara dostosowana jest do "stockowych" strun ze względu na ich grubość i typ budowy.
Jeśli zależy Panu na zmianie rozmiaru na 011, to polecam skonsultować z lutnikiem tę zmianę oraz towarzyszące jej "operacje", które obawia się Pan wykonać samodzielnie.
warwickframus

setka | 4.05.2015, 12:14

warwickframus napisał(a):Witam.
Miło słyszeć, że brzmienie się podoba:)
Progi są wykonane z materiału Silver Nickel
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowe_srebro http://en.wikipedia.org/wiki/Nickel_silver
Wykończenie jest satynowe, ale wciąż lakierowane więc Dunlop 65 Guitar Polish będzie odpowiedni do konserwacji korpusu. Czy używa Pan właśnie tego środka?
Z kolei olejek cytrynowy będzie odpowiedni do konserwacji mostka i podstrunnicy, a częstotliwość jego użytkowania (raz na dwa tygodnie/dwa miesiące/dwa kwartały) zależy od tego jak często Pan gra, w jakich warunkach "atmosferycznych" gitara jest przechowywana, i czy podczas gry zdarza się nadmierna potliwość rąk.
Fabrycznie gitara dostosowana jest do "stockowych" strun ze względu na ich grubość i typ budowy.
Jeśli zależy Panu na zmianie rozmiaru na 011, to polecam skonsultować z lutnikiem tę zmianę oraz towarzyszące jej "operacje", które obawia się Pan wykonać samodzielnie.

Do korpusu jeszcze nie zakupiłem żadnego środka ponieważ czekałem na informację producenta czym można, żeby nie skopać korpusu. Do podstrunnicy i mostka zastosowałem właśnie Dunlop 65 (olejek cytrynowy), po którym palisander nieco ściemniał, ale jest OK. Z lutnikiem jest problem, ponieważ brak go w pobliżu. Wrócę do Cleartonów 12. Jednak gitara na fabrycznych lepiej brzmiała. Dziękuję i pozdrawiam!!!

PS. Czy można jakiś wosk nałożyć na korpus? Ewentualnie jaki?
setka

setka | 15.03.2016, 01:37

Po 11 miesiącach grania znalazłem kilka wad gitary:
-progi 1 do 5 dość szybko się "wycierają" pod strunami wiolinowymi ( cały czas Cleartone z dwutygodniowym epizodem z D'adario)
- klucze A i E (bas) coraz gorzej pracują, brak im płynności przy strojeniu (przeskakują)
- przeskakująca struna G ( uwaga grozi zerwaniem!) , pomaga smar grafitowany ( odrobina) lub miękki ołówek.

Zalety to :
-brzmienie (coraz ładniejsze)
- wygląd (lity mahoń robi swoje)
- akcja obniżona do 1,9 mm nad XII (czasem zamelduje się E2 na progu, ale przy mocniejszym uderzeniu)
- bardzo dobrze trzyma strój (nawet na kluczach A i E)

Szczerze POLECAM
Ostatnio edytowano 17.03.2016, 00:24 przez setka, łącznie edytowano 1 raz
setka

NormanBates | 15.03.2016, 03:04

Fajnie że się podzieliłeś tymi uwagami. Trudno oceniać zarzut szybkiego zużywania się progów - jak ktoś plumka jazzowo czy metalowo to może tylko muskać dosłownie progi i całe lata nie zaobserwuje wyraźnego zużycia metalu. Ale jeśli ktoś gra agresywnie, bluesowo z dużą ilością podciągania, rockowo - no to w rok można spiłować progi tak, że zaczną dzwonić, wymagając szlifu lub wymiany.

Przeskakująca struna G przy strojeniu - bywa, nawet w droższych modelach.

Przeskakujące klucze - cóż, tego nie powinieneś zauważać przy sprzęcie tej klasy, ale powiedzmy szczerze - i tak zaleca się aby nie zadowalać się opuszczaniem struny, ale aby dociągać w górę - a wówczas taka niedogodność traci na znaczeniu. Ważniejsze jest czy gitara trzyma strój, na co składa się rzecz jasna jakość maszynek - ale nie jest jedynym czynnikiem.
NormanBates

warwickframus | 16.03.2016, 12:48

@Setka
Bardzo dziękujemy za szczerą i całościową opinię na temat gitary Framus.
To dla nas bardzo wiele znaczy.
Mamy nadzieję, że gitara długo posłuży i będzie dla Pana narzędziem realizacji wielu muzycznych pomysłów i inspiracji.
Gorąco wierzymy, że nowe modele serii Legacy również znajdą pozytywny odbiór.
Wśród nadchodzących modeli znajdują się gitary z półki pro.
Na wideo poniżej mała próbka akustyka FR FD 28 (w pełni lite drewno).

warwickframus

warwickframus | 27.01.2017, 10:08

Wiem, że dla większości osób szerokość gryfu to istotna kwestia.
Także przypominam, że w naszej ofercie mamy model Framus Grand Auditorium z gryfem 48mm przy siodełku.

To juz jest całkiem sporo i zapewni komfortowe przejście z klasyka na akustyk, lub ułatwi sprawę osobom które dużo przebierają palcami np. w fingerstyle.

Specyfikacja i zdjęcia (są modele mahoniowe, jak i ze świerku, z przystawką i bez, wszystko z litym topem)
http://warwick.de/en/Framus---Products--Guitars-and-Amps--Acoustic-Guitars--Framus-Legacy--Grand-Auditorium-Model.html

Obrazek
warwickframus

warwickframus | 28.06.2017, 12:22

Zapraszamy na warsztaty gitarowo-tekściarskie z marką Framus - prowadzić je będzie Regi Wooten !
Niezwykle wszechstronny muzyk i kompozytor (nie tylko ze względu na rodzeństwo:) odwiedził stolicę i zgodził się poświęcić czas na darmowe warszataty gitarowo-songwritingowe. Z pewnością wydarzenie będzie muzycznie inspirujące, tymbardziej, że nagrodą w konkursie towarzyszącym warsztatom jest gitara akustyczna Framus Legacy - model Folk - dokładnie taka jak poniżej. Poza nagrodą główną, dla uczestników przygotowaliśmy masę gadżetowych upominków. Szczegóły na temat warsztatów i zasady konkursu można znaleźć w poście na "topie" naszego profilu na https://www.facebook.com/warwickdistributionPL
Warsztaty odbędą się w salonie gitarowym Guitar Pro Shop na warszawskim Powiślu.
Serdecznie zapraszamy.
Obrazek
warwickframus

Poprzednia strona

NEWSY gitarowe i muzyczne