Pierdzieluchy

Forum ogólnogitarowe on i off topic - jeśli nie znalazłeś lepszego miejsca na swój wątek.

Overdriven | 4.10.2015, 01:20

Nie obraź się ale wydaje mi się że jesteś dość młody - to oczywiście żaden zarzut, przeciwnie. Ale nie pamiętasz pewnie jak dramatycznie wyglądał Dolny Śląsk i okolice Wałbrzycha za komuny. To były tereny "nie nasze" - o nic tam nie dbano. Słusznie mówisz że aby ciągnąć korzyści trzeba zainwestować, uporządkować itd. Ale sądzę, że nie do końca potrafisz ocenić na ile się to zmieniło od tamtych czasów. Dla ludzi z mojego (starszego) pokolenia te rejony wspominane są z czasów wakacyjnych jako tereny trochę bajkowe. Dla takich ludzi ciufa to przypomnienie tych nostalgii za dzieciństwem - połechtanie tej samej "żyłki" co wówczas. Sam pamiętam z tamtych wakacyjnych lat gorączkę znajdowania okazów ametystów, jakichś kryształów górskich, nefrytów czy co to tam było - tego nigdzie indziej się nie znajdowało! Może jeszcze bursztyny nad morzem. Jeśli nudels wspomina o kampaniach reklamowych, to jestem przekonany że żadna kampania nie rozpaliłaby tych wspomnień i emocji lepiej niż ciufa. A czy Wałbrzyszanie będą umieli z tego skorzystać, czy poprzestaną na przekopywaniu terenu, narzekaniu i wymyślaniu bzdurnych teorii spiskowych (jak ta że cała sprawa ma ukryć prawdziwe problemy - sorry za szczerość) - to już ich sprawa. Nie-Wałbrzyszanie ciufy Wałbrzyszanom pewnie zazdroszczą.
Overdriven

Maciekityle | 4.10.2015, 11:04

A co do tego ma mój wiek? Widzę co się dzieje. Wybacz ale raczej nie ma cię na miejscu więc nie wiesz o czym mówisz. Ciapąg-pociąg nic nie dał... nie ma naporu turystów. Ludzie głęboko w doopie mają tą ciufę, architekturę, krajobrazy itd. wypierdzialają stamtąd bo bida z robotą wszędzie. Zresztą jaka architektura? Banki, markety, kościoły heheh i remontowane ulicy w których robią się dziury po każdej zimie.

https://www.facebook.com/walbrzychmojem ... nref=story no może to nie ciufa ale zawsze coś znaleźli :)

Kolejne faktaa

http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul ... id,tm.html
Maciekityle

Overdriven | 4.10.2015, 23:20

Widzę że Maciek skasował konto - mam nadzieję że nie obraził się na moją uwagę o teoriach spiskowych - nie chciałem nikogo urazić, ale teoria że ciufa to wrzutka mająca "przykryć" jak to mówią politycy prawdziwe problemy wydaje mi się bardzo naciągana. Muszę odnieść się do tego co Maciek napisał chociaż pewnie tego nie przeczyta: oczywiście że nie ma naporu turystów, oczekiwanie że po pojawieniu się tego w mediach zaraz ruszy szturm turystów byłoby naiwne. Ale w perspektywie lat, a nie tygodni - ta sprawa bardzo przysłuży się wzmocnieniu wizerunku tych terenów jako "bajkowo-cudowo-wypoczynkowych". Co lepszego mogło zdarzyć się regionowi będącemu ofiarą upadku starego przemysłu ciężkiego? Który inny rejon w podobnych tarapatach ma w zanadrzu taki kapitał i realną perspektywę zmiany "specjalizacji"??

W każdym razie pozdrawiam Wałbrzyszan, w tym pewnie i Maćka bo z tego co pisał wnoszę że "jest na miejscu".
Overdriven

admin | 15.10.2015, 23:25

Ponieważ dyskusja niespodziewanie skręciła w zupełnie nowe rejony, przenosimy ją do nowego wątku: spory-na-wybory-t791.html
Administrator Forum
admin
Administrator Forum

Reprezentowana firma lub instytucja: GitGitara.pl
Poprzednia strona

Zawracanie gitary