Pilnik/szlif progów gitary do instrumentów gitarowych HIT !!

Oferty producentów, dostawców, sklepów muzycznych, oferty usług lutniczych itp.

JakubGora | 5.02.2015, 15:33

Witam zainteresowanych!

ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA Tablice.pl.

http://olx.pl/oferta/pilnik-szlifierka- ... 8OiOt.html

Sprzedaję zestaw do własnoręcznego szlifowania progów instrumentów gitarowych i nie tylko. Zasadniczo nadaje się on do każdego instrumentu posiadającego podstrunnicę z progami. Czyli m. in. pasuje do gitary elektrycznej, akustycznej, klasycznej, basowej, ukulele, banjo itp). Teraz będziesz w stanie własnoręcznie dokonać korekty, bądź całkowicie naprawić swój instrument. Lutnicy robią szlify za konkretną kasę, którą Ty będziesz mógł zaoszczędzić po nabyciu tego zestawu.

Pamiętaj, że mając na uwadze, iż jest to jednorazowy wydatek, a zestaw starczy na kilka długich lat, to koszt jest naprawdę bardzo niski.

Zestaw zawiera bardzo solidny pilnik/kamień ścierny oraz dwie podkładki chroniące podstrunnice gitary przed zarysowaniem. Wymiary: pilnik - 9.7x1x1cm, podkładki - 7.5x2cm/7.5x1.2cm

Tak więc nie zastanawiaj się bo mam ich tylko parę sztuk! Zapytaj znajomych może również będą zainteresowani takim gadżetem. Pomyśl również o swoich bliskich, może akurat komuś warto je sprezentować?

W razie zainteresowania proszę pisać poprzez Tablice.pl. Pozdrawiam!
JakubGora

NormanBates | 5.02.2015, 17:26

Kolego, a możesz nam objaśnić do czego służą poszczególne elementy zestawu i czy Twoim zdaniem da się z jego użyciem przeprowadzić poprawny szlif progów?
NormanBates

yambol | 6.02.2015, 16:06

A jakie są konkretnie zastrzeżenia do tego zestawu?
yambol

Moje gitary: Yamaha F310

NormanBates | 6.02.2015, 18:22

Szlif progów jest dwuetapowy - najpierw zeszlifowuje się je "na płasko" - i tutaj żadne szablony nie są potrzebne, wystarczy oklejenie podstrunnicy taśmą. A szlifuje się albo cały graf na raz po jego naprostowaniu, albo kawałkami - ale raczej nie pojedyncze progi bo trudno wówczas zapanować nad ich jednakową wysokością. Następnie przy użyciu zaokrąglonego "do wewnątrz" wąskiego pilnika zaokrągla się płaskie grzbiety progów tak aby punkt styku se struną miał szerokość ułamka milimetra, a nie np. 1,5 mm - a taką szerokość dostajemy po początkowym równaniu "na płasko". Wówczas faktycznie używa się szablonu, można go sobie samemu wyciąć z elastycznego tworzywa. Moje pytanie: do czego miałby służyć ten element szlifujący, bo wg mnie nie nadaje się ani do I ani do II etapu pracy. W jaki sposób tym zestawem sfazować i zaokrąglić progi??
NormanBates

Oferty komercyjne