Polerowanie / czyszczenie starych chromów

Elektronika, przeróbki, naprawy, renowacje gitar, porady lutnicze.

NormanBates | 27.10.2015, 21:49

Witaj, wygląda na to że to nie jest żaden nalot ani inna warstwa "dodana" ale wręcz przeciwnie - ubytek warstwy ciemnej. To jest humbucker z serii Dave Mustaine, a one - nie wiem czy wszystkie, ale zazwyczaj - mają właśnie barwione na ciemno/czarno topy puszek. Czyli to jest najprawdopodobniej efekt starcia tej warstwy pod strunami. Pozostaje chyba jedynie działanie w kierunku odwrotnym i doczyszczenie tego do zwykłego, jasnego chromu. Ale czym to trzeć żeby nie uszkodzić samego chromu - bądź tu mądry...
NormanBates

Dureal | 27.10.2015, 22:21

Dziękuję za powyższą odpowiedź. Być może faktycznie taki urok tych przetworników. A czy może mieć to wpływ na przyszłe funkjonowanie pickupów? W sensie czy może to "skrócić w jakiś sposób ich żywotność"?
Dureal

Moje gitary: Dean VMNT Angel of Death

NormanBates | 27.10.2015, 22:47

E no co Ty - puszka to tylko dekoracja, ma jakiś minimalny wpływ na brzmienie obcinając być może nieco wysokie częstotliwości, ale w wypadku puszek chromowanych jest to zjawisko minimalne, bardziej zauważalne przy puszkach niklowanych. Tak że brzmieniem się zupełnie nie przejmuj - na pewno nic Ci nie "ubędzie" wraz z ubytkiem tej kolorowej warstwy. A jeśli chodzi o wygląd, to uczciwie wytarte puszki humbuckera bardzo przydają instrumentowi charakteru :-)
NormanBates

nudels | 28.10.2015, 01:43

Nie wiem jak od strony technicznej jest naniesiona na puszkę sygnaturka Mustaine'a ale jest raczej pewne, że zanim doszłoby do uszkodzenia warstwy chromu, ofiarą czyszczenia padłaby właśnie sygnaturka - a to ona jest chyba tu najcenniejsza, bo samą puszkę można przecież kupić nową za śmieszne pieniądze. No chyba że jest jakoś grawerowana czy cięta laserem w chromowanej powierzchni.
Czy leci z nami WykidajUo?
nudels

Poprzednia strona

Kącik Majsterkowicza