portale

Forum ogólnogitarowe on i off topic - jeśli nie znalazłeś lepszego miejsca na swój wątek.

tip | 16.03.2014, 20:10

Witam.Robię małą sondę.Jakie znacie mniej znane serwisy z giełdami instrumentów?Chodzi o coś w stylu np http://ogloszeniamuzyczne.pl/
Portale typu allegro czy tablica są znane, chodzi o coś mniej znanego.
Z góry dzięki:)
tip

mendez | 16.03.2014, 22:17

Cześć, szczerze mówiąc przeglądam różne fora gitarowe ale nie zauważyłem aby ludzie wymieniali się informacjami o ofertach pochodzących z innego źródła niż allegro. Nawet e-bay praktycznie nie pojawia się w takich dyskusjach typu "co kupić".
mendez

garygain | 16.03.2014, 23:23

Serwisów ułatwiających życie gitarzyście nigdy dość. Pytanie czym taki serwis miałby konkurować z Allegro, dużymi portalami ogłoszeniowymi czy działami giełdowymi na forach. Czy miałby szansę zebrać ilość ofert dającą jakąś przewagę w stosunku do serwisów ogólnotematycznych?

Widzę, że na tym przez Ciebie wskazanym dużo ofert pochodzi od sprzedawców i być może to jest jakiś pomysł - zrobić serwis w którym zebrałoby się oferty sprzedawców? Tylko czy im się będzie chciało pilnować tego, publikować, aktualizować, usuwać? Dziś i tak większość z nich siedzi na Allegro i zabiera im to pewnie całkiem sporo czasu...
garygain

_gooroo_ | 17.03.2014, 00:22

tip napisał(a):Witam.Robię małą sondę (ciach...)

Jeżeli to Twój serwis i chciałbyś faktycznie zebrać opinie a nie tylko go zareklamować (mam nadzieję że tak jest) to powiem tak: kilka gratów sprzedałem już korzystając z serwisów ogłoszeniowych, więc - co - oczywiste - szukałem uczciwie miejsc w których można skutecznie zamieścić ogłoszenie. Ale nie trafiłem nigdy na taki branżowy serwis wyłącznie ogłoszeniowy. Jeśli chodzi o skuteczność, to głównie Allegro, związana z nim tablica.pl, gumtree - a potem dłuuugo nic. Tak przynajmniej z moich doświadczeń jako sprzedającego.

Nie kojarzę też abym trafił na coś takiego za granicą, a to byłoby chyba najbardziej miarodajne chcąc ocenić szanse powodzenia takiego przedsięwzięcia.
_gooroo_

anthrax | 17.03.2014, 12:02

Też nie kojarzę podobnych przykładów, ale trzymam kciuki, pomysł mi się podoba. Byłoby super gdyby powstała duża giełda dedykowana gitarze, od której można by zaczynać poszukiwania. Dzisiaj takich miejsc do przeszukania jest od groma, a żadne nie jest adresowane stricte do naszego gitarowego światka - jeśli nie liczyć giełdowych działów na forach gitarowych. Przeglądnięcie tego wszystkiego to jednak katorga.
anthrax

Moje gitary: ESP LTD EC-330
Moje wzmacniacze: Crate FW 120

Zawracanie gitary