Przegięcia cenowe na Alllegro - dostawcy szukają frajerów?

Forum ogólnogitarowe on i off topic - jeśli nie znalazłeś lepszego miejsca na swój wątek.

BaltazarG | 17.11.2013, 02:10

Mając ostatnio parokrotnie do czynienia i z kupowaniem i ze sprzedażą sprzętu bądź akcesoriów odkryłem bardzo przykrą prawidłowość, przed którą warto chyba ostrzec forumowiczów. Stwierdzam, że wielu dostawców i sklepów internetowych traktuje użytkowników allegro jak durniów, którzy nie zadają sobie trudu sprawdzania cen w innych miejscach - i windują tam ceny ile wlezie. Przekonałem się o tym szukając np. paska do gitary - w kilku wypadkach ceny na allegro mocno przewyższały ceny w sklepie internetowym allegrowicza, a na moje pytania rżnęli głupa i twierdzili, że "zaraz to poprawią" - oczywiście ściema. Okazuje się, że sprzedając sprzęt używany można spokojnie żądać ceny, za którą się sprzęt kupiło, bo i tak będzie to cena okazyjna w zestawieniu z zawyżonymi cenami oferowanymi na allegro za nówki. Nie dawajcie się nabrać - allegro to nie jest źródło wiedzy o niskich cenach!!!
BaltazarG

Tremolius | 18.11.2013, 02:07

A co - myślisz że ceny na stronach sklepów muzycznych to nie jest ściema? Te wszystkie skreślone ceny i rzekome obniżki + bzdety typu "zarabiasz 350 zł" to oczywista bzdura. Kolesie biorą cenę sugerowaną importera, za którą nikt nigdy niczego nie sprzedał, potem biorą normalną cenę rynkową i obliczają sobie rzekomą znizkę. Na Allego wystawiają faktycznie często w tej oficjalnej cenie, albo nawet wyżej, co moim zdaniem jest OK jeśli jest możliwość negocjowania. Z reguły gitara, która na Allegro pokazuje się za 2 tys., jest warta (do kupienia) za jakieś 1700 zł, a np. combo o wartości 500-600 zł często można spotkać na Allegro za 800 zł albo i lepiej.
Tremolius

miszczu | 19.11.2013, 23:28

Ostatnio porównywałem w kilku sklepach ceny tego samego modelu. I jedni doliczali sobie np. za wersję lakierowaną na "przypalankę" ponad 200 zł, a u innych taki sunburst kosztował dokładnie tyle co wersja czarna bez widocznego rysunku drewna - więc ceny w sklepie nie mają nic wspólnego z ceną dystrybutora, bo u dystrybutora na pewno się różniły w zależności od wykończenia.
miszczu

armagedon | 10.12.2013, 23:48

To akurat może być prozaiczny efekt tego, że ktoś chce się pozbyć grata z magazynu albo kupił od importera wersję "burst" po jakiejś okazyjnej cenie. W sumie ma prawo...
armagedon

Korek5 | 7.05.2014, 12:06

Ja wolę kupować gitary w sprawdzonym sklepie bo na allegro to nigdy nie wiadomo kto sprzedaje sprzęt i jak go traktował
Korek5

admin | 7.05.2014, 12:32

Kolego, bawisz się w krypto-speca od SEO? Chcesz skompromitować ten sklep który wskazałeś?
Administrator Forum
admin
Administrator Forum

Reprezentowana firma lub instytucja: GitGitara.pl

siedmil | 19.03.2015, 13:52

Wejdźcie sobie w zakładkę "okazję allegro". Tam są dopiero ciekawostki. Wybieracie cokolwiek, coś co kosztuje rzekomo 500 zł a dzięki "obniżce" kosztuje 399 zł. Później ten sam produkt sprawdźcie na przeglądarkach cenowych. Okazuje się, że w zwykłym sklepie, bez promocji kosztuje 350 a nawet 299 zł. Po prostu trzeba szukać sprawdzać.

Podobnie jest przecież w Media Markt. Tam również są towary "przecenione, tylko co z tego, skoro bez przeceny znajdzie się taniej.
Żaden polityk nie jest tak głupi, jak naród, który go wybrał.
siedmil

Overdriven | 19.03.2015, 14:23

Problem w tym że dla wielu ludzi główną porównywarką cenową jest właśnie Allegro. Nawet jak są w Media Markcie to wydzwaniają do domu żeby żona sprawdziła "na allegro" ile kosztuje ten czajnik.
Overdriven

Zawracanie gitary