pytanie o lampy we wzmacniaczu

Comba, heady, kolumny. Tranzystor, lampa i cyfra - porady, porównania, opinie

rotten | 19.03.2017, 11:23

Cześć,

Planuję zakup wzmacniacza Kustom Defender V30, który jest obdarzony w jedną lampę 1x12AX7 (preamp), oraz 2x EL 34 lub 6L6 (końcówka). Moje pytanie dotyczy lampy w preampie bo zauważyłem, że większość wzmacniaczy lampowych w preampie posiada minimum 2 lampy, a w przypadku tego pieca jest tylko jedna. Proszę o informację czy po zużyciu się tej jednej lampy wzmacniacz nie będzie działać do momentu wymiany na nową ? I ogóle, czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem, że tylko jedna lampa jest w przedwzmacniaczu ? Pytam bo brzmienie tego piecyka mi jak najbardziej odpowiada tylko jeszcze zastanawiam się czy nie lepiej kupić coś z większą ilością lamp. Zależy mi wyłącznie na wzmacniaczu pełnolampowym, żadne hybrydy nie wchodzą w grę. Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Marcin
rotten

Moje gitary: Fender Standard Stratocaster MN BSB
Moje wzmacniacze: Kustom Defender V30
Pozostały sprzęt: VOX Tonelab ST

WykidajUo | 20.03.2017, 23:06

Niektóre wzmaki mają taki bajer, że można na nich grać nawet jak jedna lampa się zyebie... lecz ten wzmak takiego czegoś na pewno nie ma. Czyli lampa się zwali to trza taką samą zamontować bo inaczej można rozybać wzmaka. Nie grałem na tym Kuscie ale mym zdaniem lepiej gdybyś poszukał peavey classic. Przykład:

https://www.olx.pl/oferta/okazja-peavey ... f3e205b09d

...ma większą ilość lamp, fajny głośnik do blues/rocka się nada, a do cięższych rzeczy potrzebna jakaś kostka. Jest też wersja 30 W nie muszę dodawać, że wersja 30 W jest głośna, a wersja 50 W w piiiiigmej głośna ale do okiełznania.
Pytajcie o wszystko nudels'a bo ogrywał na YouTube więc się zna haa.
WykidajUo

Wzmacniacze i efekty gitarowe