Riffy, solówki dla średniozaawansowanego samouka

fazzor | 6.10.2014, 21:49

Witam,

Znowu zwracam się do Was z prośbą, otóż jakie możecie mi polecić utwory aby rozszerzyć moje możliwości grania na wiośle. Dodam że już ogarnąłem praktycznie wszystkie utwory dodaje przez Pana Macieja w moim poprzednim poście. Mogą być to solówki, riffy aby coś do trenowania.

Dodam że umiem między innymi

The day that never comes mętaliki
sweet dreams mansona
crazy train oczywiście bez solówki gdyż dla mnie jest to trochę trudne.
fear factory demanufacture
hit and run
iron man

no i inne utwory dla początkujących.
fazzor

Libi | 7.10.2014, 00:22

E no bez jaj, nie ściemniaj żeś obcykał cały zestaw zadany przez Macieja w wątku o efektownych riffach dla początkujących. W jakim sensie "ogarnąłeś" te rzeczy?
Libi

fazzor | 7.10.2014, 16:53

Praktyczne tak mam problemy tylko z ad/dc i kilkoma innymi utworami.

Jakieś propozycje?
fazzor

Libi | 7.10.2014, 22:54

fazzor, nie zrozum mnie źle - w żadnym razie nie kwestionuję Twoich zdolności ani talentów, ale w jakim sensie opanowałeś np. The day that never comes? Przecież tam jest materiału do studiowania na dłuuugie miesiące - w samym tym jednym kawałku... Potrafisz zagrać kolejne partie, łącznie z główną solówką?
Libi

fazzor | 7.10.2014, 23:06

Nie, mi głownie chodzi że umiem początkowe riffy. Całych utworów to bym musiał trochę sie uczyć ja lubie brać z każdego po trochu i dużo utworów.
fazzor

NormanBates | 7.10.2014, 23:26

Skoro tak to trudno Ci cokolwiek radzić - wybrane zagrywki, odpowiadające Twoim upodobaniom i aktualnym możliwościom technicznym znajdziesz w najróżniejszych kawałkach, których nie łączą żadne cechy pozwalające udzielić Ci takich podpowiedzi. Masz w tej chwili jakieś techniczne możliwości, ale nie ma przecież utworów pasujących akurat do tych możliwości - pasują do nich wybrane fragmenty, riffy, zagrywki. Ty nie szukasz łatwiejszych czy trudniejszych utworów, Ciebie interesują ich fragmenty.

Dlatego zamiast szukać "utworów" zacznij rozglądać się po prostu za zagrywkami - albo jeszcze konkretniej - za filmikami które prezentują naukę zagrywek i riffów w sposób odpowiadający Twoim możliwościom. A z tego nikt Cię nie wyręczy - musisz poświęcić trochę czasu na przeglądnięcie tego co można znaleźć na youtubie chociażby. Jest tam wielu autorów, którzy mają swój sposób prowadzenia nauki.

Spróbuj sobie np. wytypować jakąś ulubioną solówkę, której się chcesz nauczyć - jeśli będzie odpowiednio znana i popularna to pewnie będziesz miał spory wybór filmików do nauki tejże. Porównaj je i wybierz sobie gościa, który najlepiej Ci odpowiada jako nauczyciel i który ma odpowiednio ciekawy zestaw filmów do przerobienia.
NormanBates

anthrax | 10.10.2014, 00:25

Aleś gościa przygasił... ;-)

fazzor - nie obrażaj się, ale faktycznie mając taki zestaw jak podrzucił Ci Maciek to możesz przez ładnych kilka miesięcy nie odkładać gitary a i tak pewnie nie starczy Ci czasu aby to uczciwie przeorać. Nie bardzo wiadomo co i po co Ci do tego gigantycznego zadania dorzucać...? Zobacz co jest do ogarnięcia tylko w tym jednym kawałku:

anthrax

Moje gitary: ESP LTD EC-330
Moje wzmacniacze: Crate FW 120

fazzor | 10.10.2014, 19:03

Mnie jest trudno przygasić ponieważ jestem pyskaty, lecz umiem się zachować do starszych i mądrzejszych. Ja po prostu rozmyślam, próbuję robię wszystko aby być lepszy, [...]
fazzor

NormanBates | 10.10.2014, 21:32

Trudno coś narzucać bo każdy ma swój sposób nauki, swoje tempo i upodobania. Ale moim zdaniem łapanie jak to mówią "dziesięciu srok za ogon" zmniejsza szansę że się faktycznie wgryziesz na odpowiednią głębokość w materiał. Nie chodzi też o to żeby się kurczowo trzymać jednego kawałka i doktoryzować się na nim na siłę, próbując opanować wszystkie możliwe zagrywki. Podstawowa zasada - NIC NA SIŁĘ, jak coś nie wychodzi, nie leży - zmienić sobie temat ćwiczeń. Ale z drugiej strony warto wycisnąć z wybranego kawałka ile tylko Ci się uda, nie mówić z góry że solo za trudne tylko poszukać odpowiednio przystępnie poprowadzonej lekcji itd. Jak będziesz tylko powierzchownie "muskał" kolejne utwory to zobaczysz że za chwilę wszystkie zaczną Cię nudzić.
NormanBates

Muzyka: nauka gry, teoria, technika, źródła