Stagg C546 - prośba o opinie

Pytania, opinie, porównania gitar akustycznych, elektroakustycznych i klasycznych

Arborow22 | 8.10.2017, 15:50

Cześć kolegom! Mam prośbę o poradę w sprawie gitarki klasycznej - nie mam tu niestety żadnych własnych doświadczeń, a muszę kupić synowi coś co by się nadawało na rozpoczęcie nauki w ognisku muzycznym. Znajomy proponuje mi praktycznie nieużywaną gitarę Stagg C 546 w cenie 280 zł, nowa w muzyczny.pl kosztuje 360 zł i bardzo ją tam chwalą za dobre brzmienie, wygodę gry i stosunek jakości do ceny. Ktoś miał ją w rękach i może to potwierdzić? Ja brzdąkałem coś tam na niej ale nie mam porównania - grać gra, nawet fajnie mi się plumkało akordy, ale czy to dobry wybór w tej cenie? Z wyglądu jest bardzo porządnie zrobiona.
Arborow22

Overdriven | 9.10.2017, 14:28

W sumie sam sobie odpowiedziałeś - "grać gra" - i tylko tyle. Bawiłem się kiedyś tą gitarą przez kilka dni. Jedyna jej zaleta to faktycznie dość dobry wygląd - ładnie błyszczy, wszystko jest równe, gładkie, jak należy. Ale brzmienia za te pieniądze nie oczekuj, jest to płytkie, martwe, do gry akordowej na zasadzie akompaniamentu pewnie się nada, ale tylko tyle. Z tą wygodą gry to też przesada - gitara ma dość gruby gryf, dla dziecka znajdziesz na pewno coś wygodniejszego.
Overdriven

Gitary klasyczne i akustyczne