Steven Seagal jako gitarzysta krymski - ktoś coś wie?

adamrzonda | 13.08.2014, 00:48

Kurcze, przyznam że słyszałem o paru amerykańskich aktorach usiłujących być bluesmenami, słyszałem też, że "Nico" bije ostro pianę na cześć Putina, ale zaskoczyło mnie, że jest popierającym go bluesmenem! Po ostatniej fali doniesień o tym jak to "Rybak" przeniósł się z okrętowej kuchni na scenę na Krymie usiłuję znaleźć jakieś filmiki obrazujące jego dokonania, ale albo są to chamskie, propagandowe materiały newsowe, albo jakieś katastrofalne technicznie nagrania nie pozwalające ocenić ani jego umiejętności wokalnych, ani tym bardziej gitarowych - mówię nie tylko o występach na Krymie, ale ogólnie o jego dokonaniach. Ktoś znalazł coś pozwalającego zorientować się co gość reprezentuje gitarowo? Pytam z sentymentu do starych filmów, a nie z powodów politycznych.
adamrzonda

mendez | 13.08.2014, 13:20

Też przeglądałem z ciekawości trochę filmików, zwłaszcza że gość strasznie się przechwala twierdząc, że jest najlepszym gitarzystą wśród aktorów. Dziwne jest to że mimo obejrzenia sporej ich ilości nie wiem nic na temat gry Seagala. Ma ze sobą zawsze 2 czy 3 gitarzystów którzy ewidentnie grają "więcej" niż on. Nie udało mi się zaobserwować żadnej konkretnej partii solowej zagranej przez niego. Cały czas coś niby miesza po gryfie ale nie jest dla mnie jasne za które dźwięki odpowiada.

Dziwne, bo normalnie jest to dość oczywiste - widzimy grającego gościa i umiemy połączyć to co robi z gitarą z tym co słyszymy - tutaj nie.
mendez

nolmo | 13.08.2014, 14:29

Czy jeśli wskażę ten link: http://www.ebaumsworld.com/video/watch/80898589/ - to zostanie to uznane za złośliwość? ;-)
"Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali. "
Haruki Murakami
nolmo

Putin | 13.08.2014, 15:35

Nie tylko za złośliwość ale za akt zachodniej, propagandowej agresji ;-)
Putin

Basyl | 13.08.2014, 16:08

Nie bronię go ale nagranie jest bardzo słabej jakości i w ogóle nie słychać podkładu. Każdy brzmi fatalnie jak nagrać go z taką jakością. Ostatnio oberwał podobnie Dave Mustaine, gadaliśmy o tym - dean-zbiera-zamowienia-na-sygnature-dave-mustaine-stradivmnt-t399.html - moim zdaniem też głównie kiepskiej jakości nagrań "komórkowych".
Basyl

Putin | 20.08.2014, 01:39

Tutaj widać wszystko czarno na białym:

Moim zdaniem facet ma umiejętności na poziomie całkowicie amatorskim i nie widzę specjalnego talentu muzycznego. Trzyma się gamy i tonacji - to wszystko, ale muzyki w tym nie ma, tym bardziej nie słyszę w tym bluesa. Wokal - żenada, widać że te filmiki na których miażdży przestrzeń dźwiękową głębią swego głosu - to spreparowany pic.

Wystarczy porównać jego popisy do tych ruskich którzy z nim występuje - totalna przepaść. Nie widzę i nie słyszę żeby cieszyło go to granie i śpiewanie, przeciwnie - mam wrażenie że się z tym strasznie meczy, odgrywając jakąś rolę, która leży mu znacznie gorzej niż role twardzieli i sprawiedliwych wybawicieli...
Putin

EErman | 3.10.2014, 01:15

Wydaje mi się że on jest w tym przynajmniej szczery w sensie takim że się tym pasjonuje - nakupił w końcu sporą kolekcję fajnych gitar. Ale jeśli gość się przechwala, że jest najlepszym gitarzystą wśród aktorów to świadczy o tym, że albo nie jest szczery, albo jest głupkiem i megalomanem. Nie chcę wyrokować, ale ta jego wypowiedź skreśla go moim zdaniem z grona artystów-muzyków, bo dla tych ostatnich ważna jest opinia odbiorców, a nie czyjeś zdanie na własny temat.
EErman

zen | 21.01.2015, 01:49

Jest nowe nagranie z koncertu :-) Co sądzicie?

zen

nolmo | 21.01.2015, 11:50

Ło matko!!! Co za grafomania. Stefen przynudza jak jakieś małolaty na próbie w domu kultury, ta panna zwyczajnie fałszuje - gdyby nie przyzwoita sekcja i wsparcie tego drugiego gitarzysty to wszystko nie trzymałoby się kupy.
"Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali. "
Haruki Murakami
nolmo

bezamemuczo | 23.01.2015, 12:42

Trzeba uczciwie powiedzieć że przeciętny występ w knajpie czy klubie w Ameryce (i nie tylko) z udziałem III-cio ligowych muzyków jest na wyższym poziomie. To traktowałbym raczej jako ciekawostkę/show z udziałem celebryty - coś jak mecze piłkarskie z udziałem aktorów i polityków itp. Ale jak są chętni żeby to oglądać to czemu nie?
bezamemuczo

Moje gitary: Jay Turser JT 300 SHG
Następna strona

Gatunki muzyczne, muzycy, zespoły