SwiatInstrumentow.pl - opinie

Forum ogólnogitarowe on i off topic - jeśli nie znalazłeś lepszego miejsca na swój wątek.

mista | 30.03.2014, 18:49

Witam, moglibyscie podzielic sie swoimi doswiadczeniami ze sklepem http://www.swiatinstrumentow.pl. Upatrzylem sobie fajna gitare w atrakcyjnej cenie, ale chcialbym wczesniej zasiegnac opinii, czy mozna zaufac. Dzieki.
mista

NormanBates | 30.03.2014, 20:43

Jeżeli upatrzyłeś sobie konkretny model uznając, że dają super ceny, to warto jednak zachować zasadę ograniczonego zaufania. Parę razy znalazłem u nich ceny rzeczywiście chyba najniższe jakie wygrzebałem, ale bywają sytuacje odwrotne, gdy powiedzmy gitary z półki 1-2 tys. okazują się o 200 zł a nawet więcej droższe niż u konkurencji.
NormanBates

zen | 30.03.2014, 22:07

Mają spory asortyment ale strona działa tak niemrawo że odechciewa się przeglądać. Przynajmniej u mnie.
zen

Libi | 31.03.2014, 00:15

A co konkretnie masz na myśli pytając czy temu sklepowi można zaufać? Przecież nie sprzedają cudownych specyfików na porost włosów tylko znany, sprawdzony asortyment. Firma zarejestrowana jest w Łodzi a nie na Cyprze czy Wyspach Dziewiczych, więc podlega polskim przepisom i w razie problemów korzystasz z bardzo już dziś rozbudowanych przepisów chroniących konsumenta. Zresztą w kwestiach reklamacji sklepy najczęściej i tak nie wykonują same zobowiązań z tytułu gwarancji ale odsyłają sprawę do dystrybutora od którego biorą towar - więc tutaj kwestia rzetelności w załatwieniu reklamacji często nie leży po stronie sklepu (no chyba że ktoś importuje sobie coś na własną rękę). Więc praktycznie nie bardzo wiem czego mógłbyś się obawiać?
Libi

anthrax | 31.03.2014, 15:00

No nie wiem, nie wiem - firma jako kontakt podaje tylko numer telefonu komórkowego, na którym włącza się sekretarka...
anthrax

Moje gitary: ESP LTD EC-330
Moje wzmacniacze: Crate FW 120

Zorba | 31.03.2014, 16:06

Oj tam oj tam, chyba przesadzasz - brak numeru stacjonarnego mógł wyglądać podejrzanie kilka lat temu, tera to nic nie znaczy. Dzwoniłem do nich parokrotnie, zawsze się dodzwoniłem. Co do meritum - rzeczywiście pokazują bardzo szeroki asortyment, ale rzecz jasna to wszystko nie leży w magazynie bo cóż by to musiał być za magazyn. Wiele rzeczy jest sprowadzanych na zamówienie i tutaj dostępność nie tylko w tym sklepie ale i w całej Polsce zależy po prostu od dystrybutora. Jak jest nowa dostawa to gra gitara, ale zdarzały mi się sytuacje gdy w sklepach proponowano czekanie "do następnej dostawy w przyszłym roku" - sklep nic nie poradzi w takich sytuacjach. Natomiast szkoda, że w tym ich sklepie internetowym nie ma oznaczenia co jest a co nie jest dostępne od ręki, to powinno być normą gdy część asortymentu jest na zamówienie "z zasady".
Zorba

bezamemuczo | 2.04.2014, 23:27

Cześć, nie miałem okazji jeszcze nic kupić w tym sklepie, ale parę razy dzwoniłem i powiem że bardzo pozytywnie oceniam jak gość ze mną rozmawiał wykazując się sporą cierpliwością wobec mojego lamerstwa i starając się doradzić i wytłumaczyć. Czasem gadając z handlowcami mam wrażenie że drażni ich mój brak otrzaskania i że czekają tylko aby skończyć rozmowę - a ja aż czuję się winny że zabieram im czas niefachowymi pytaniami. A tutaj spotkałem się z zupełnie innym traktowaniem.
bezamemuczo

Moje gitary: Jay Turser JT 300 SHG

mista | 22.04.2014, 00:34

dzięki za opinie. chodziło mi właśnie o takie kwestie jak kontakt, dostawa, zwroty itp. jak się wydaje już trochę kasy to lepiej wiedzieć.
mista

nolmo | 23.04.2014, 00:09

Plus za wydzielenie z działu gitar akustycznych sekcji gitar 12-strunowych. W większości sklepów wyłowienie ich z oferty to prawdziwa katorga.
"Wszyscy z zasady rozwalają gitary elektryczne. Jakby człowiek rozwalił puzon, to by go wyśmiali. "
Haruki Murakami
nolmo

Zawracanie gitary